|
|
Je to pomalu k nevíře, ale je tu zase poslední měsíc v roce. Proto chci všem našim zákazníkům poděkovat za přízeň, kterou věnují našim modelům a našim obchodním partnerům za spolupráci. Pevně věříme, že v příštím roce bude stejná či ještě lepší. Přeji všem klidné vánoční svátky a šťastný nový rok.
Se začátkem příštího roku bude spojen nejen příchod dlouho očekávaných modelů Mirage F. 1 a o něco později také Tempestu 1/32, kanonů 3,7 cm KPUV vz.37 /3,7 cm PAK 37(t) a 7,5 cm Gerbirgskanone M.15 / 7,5 cm v měřítku 1/35 ale také jedna důležitá změna.
Firma MPM Production, s.r.o. (LTD) jako firma s dlouholetou tradicí od roku 1989 prošla a stále prochází určitým vývojem. Reaguje tak na měnící se podmínky trhu a požadavky a touhy obchodních partnerů a modelářů. Proto, abychom usnadnili našim obchodním partnerům i modelářům orientaci v portfoliu našich modelů, na modelářském trhu obecně a odlišili se od společností s podobným jménem, rozhodli jsme se pro změnu obchodního jména naší firmy. S prvním lednem roku 2016 se název změní na Special Hobby s.r.o. (LTD). Pro tento název jsme se rozhodli, protože jméno Special Hobby je spojeno s naší nejúspěšnější produkční řadou a mezi modeláři take nejznámější. Společně se změnou obchodního jména dojde k omezení počtu produkčních řad našich modelů. Nové modely budou vyráběny pouze v produkčních řadách Special Hobby (modely letadel), Special Armour (modely pozemní techniky) a Special Navy (modely lodí a ponorek). Výroba polyuretanových setů a modelů bude nadále pokračovat pod naší obchodní značkou CMK.
|
|
|
|
SH32013
Model 339B/E Buffalo Mk.I 1/32 - reedice
V roce 1940 zůstala Velká Británie osamocena v boji proti nacistickému Německu. Jedním ze způsobů, jak USA, jako největší demokratická velmoc, pomáhala Británii v jejím boji byly dodávky zbraní. Kvalita amerických letadel byla ovšem různá, od vynikajících, až po ty ne úplně vhodné. Jedním z typů, do kterých RAF vkládala velké naděje bylo Buffalo firmy Brewster. Britská RAF ale brzy po dodání strojů Buffalo Mk.I zjistila, že se nehodí pro evropské válčiště. Proto je přesunula do zámoří s představou, že proti japonským letounům budou výkonově dostačující. Díky tomu jsou britská Buffala spojena s porážkou v Malajsku a Barmě.Výkony nestačila na japonské stroje podporující zdrcující útok na Singapore. Navíc díky momentu překvapení měly japonské stíhačky téméř vždy výhodu převýšení a rychlosti.
Nabízíme Vám reedici britského Buffala v měřítku 1/32. Model obsahuje devět rámečků stříkaných dílů, stříkanou kabinu, resinové díly a lepty. Obtisky nabízí čtyři atraktivní kamufláže britských Buffal z bojů o Singapore a Malajsko. Jednotlivé stroje squadron RAF No.453 (RAAF), No.488 (RNZAF), No.243 a RAAF squadrony No.21 jsou ozdobeny kresbami draka, psíka, boxujícího klokana, poslední stroj nese hákové kříže jako symboly sestřelů dosažených pilotem v Bitvě o Británii! Model nabízíme v limitovaném počtu kusů.
|
|
|
SH72325
Arado Ar 96A 1/72
Výcvik pilotů a dalšího leteckého personálu probíhal v nově budované Luftwaffe v pilotních školách Flugzeugführerschule A/B s letouny, které byly členěny v kategoriích A1/2 a B1/2. Pro pokračovací výcvik kategorie B1 ve stíhacích školách požadovala Luftwaffe v roce 1935 nový jednoplošný (dolnoplošný) celokovový typ. Vývojem a výrobou nového typu byla pověřena firma Arado. Vývoj byl poměrně náročný, jednotlivé prototypy se od sebe dost odlišovaly. Sériová výroba byla zahájena dle prototypu
Ar 96V-6 a byla označena Ar 96A. Tato verze byla poháněna motorem Argus As 10c. Výroba sériových strojů běžela jak u firmy Arado, tak firmy AGO. V přibližně ročním provozu v německých pilotních školách se ukázalo, že tato verze je podmotorovaná. Luftwaffe se rozhodlo zavést definitivní verzi Ar 96B s motorem As-410 (vyrábíme pod kat. č. SH72312 a SH72315). Tím byla verze Ar 96A uvolněna k exportu. Minimálně jeden kus se dostal v průběhu druhé světové války do Bulharska, pět kusů odebralo letectvo Slovenského státu. Hlavním uživatelem se ale stalo Královské maďarské letectvo. To se stalo v druhé světové válce druhým největším uživatelem letounů Ar 96.
Na první pohled se může zdát, že až na motor jsou Ar 96A a Ar 96B shodná letadla. Zdání ale klame. Vzhledem k tomu, že motor As 10c byl lehčí, mělo Ar 96A jinou pozici křídla vůči trupu. S tím byl spojen i jiný úhel náběžné hrany v kořeni křídla. Proto lisujeme model Ar 96A z nové formy. Odlišné jsou i PUR díly. Model obsahuje i planžetu leptů. Obtisky nabízí výběr z pěti zajímavých strojů. Dva, prototyp V-6 a slovenský stroj, létaly s dřevěnou vrtulí, tři další, německý z pilotní školy a dva maďarské (ve dvou odlišných typech kamufláže) létaly s vrtulí kovovou.
|
|
|
|
|
|
|
|
Komentáře
Okomentovat